Aké budú penzie v roku 2018 (Trend)

Radovan Ďurana sa 6.7.2017 vyjadril pre Trend k návrhu ministerstva práce na 2% valorizáciu dôchodkov. 

Aké budú penzie v roku 2018 (Trend)
Výňatok:
Takto zhodnotil návrh ministerstva práce analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS Radovan Ďurana.

"Ten je v hlbokej strate, vyžaduje osobitné dotácie z daní, a tento deficit bude so starnutím narastať. V deficitnom dôchodkovom systéme si nemôžeme dovoliť rozdávať darčeky."

Politici sa podľa neho opäť zachovali podľa tradičného vzorca, keď krátkodobé výnosy uprednostnili pred dlhodobými nákladmi.

"Namiesto toho, aby občanom vysvetlili problémy dôchodkového systému, ešte viac ich prehlbujú. Aj po mnohých rokoch sa k nemu pristupuje tak, ako by to bol trhací kalendár, tu pridáme, tam zoberieme. Potom sa nemôžeme čudovať, že v parlamente poslanci pozmeňovacími návrhmi bezstarostne zvyšujú stropy odvodov," zhodnotil R. Ďurana.

Zuzana Kollárová
Trend, 6.7.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards