Aj Kaliňák, Ráž a Takáč, majú byť ministri za Smer-SD v novej Ficovej vláde

Portál Pozri.sk uverejnil vyjadrenie analytika Martina Vlachynského ku konsolidácii verejných financií. 

Aj Kaliňák, Ráž a Takáč, majú byť ministri za Smer-SD v novej Ficovej vláde

Martin Vlachynský, INESS: 

„História nás naučila, že vyššie daňové príjmy slovenským politikom neslúžia na dlhodobú konsolidáciu. Naopak, slúžia im na ešte väčšie zvyšovanie výdavkov, ktoré v dlhodobom horizonte spravia verejné financie ešte menej udržateľnými. Na Slovensku máme desaťročnú históriu vymýšľania sociálnych balíčkov, ale nulovú históriu škrtania sociálnych výdavkov. Veľmi pravdepodobne nás čaká vláda, ktorá si z lega nevyberie úsporné kocky. Naopak, tie daňové kocky bude presadzovať s argumentom, že sú to návrhy odborníkov. Nakoniec tak získame vyššie dane, ktoré budú slúžiť na financovanie zlých výdavkov."

Celý článok zo dňa 19.10.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards