114 zlepšovákov pre podnikateľov!

Martin Vlachynský sa pre Nový Čas vyjadril k podpore podnikateľského prostredia. 25. 06. 2020.

114 zlepšovákov pre podnikateľov!

Podnikatelia už roky volajú po znížení daňového a odvodového zaťaženia. Predseda vlády im však jasne odkazuje, že na to jednoducho nemáme. „Znížiť toto zaťaženie o 1 % by znamenalo mínus 250 300 miliónov eur z verejných financií. Ja sa pýtam, kto to zaplatí,“ položil otázku predseda vlády. Pozitívne tento krok však hodnotia ekonómi. Tí hovoria, že otázka daní a odvodov by skomplikovala situáciu pri prijímaní celého balíčka. Vyzdvihujú fakt, že vláda nešla cestou bezduchého rozdávania dotácií. „Viac si cením z dlhodobého hľadiska takéto balíky, ktoré ukážu, že táto vláda chce menej byrokracie a chce obrúsiť hrany v tom, ako sa správajú niektoré úrady voči podnikateľom,“ povedal pre Nový Čas analytik INESS Martin Vlachynský.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards