Naozaj nás nechá vláda v štichu?!

Nový čas uverejnil vyjadrenia analytika Radovana Ďuranu k reguláciám štátu. 7.2.2022

Naozaj nás nechá vláda v štichu?!

„Akékoľvek zásahy štátu znamenajú, že ich niekto bude musieť zaplatiť niekde inde. Buď bude týmto problémom vyššia daň, alebo vyšší deficit. Vysoké ceny energií nás dobehnú o rok, keď väčšina domácností bude mať zvýšené náklady, takže k tomuto problému sa bude musieť vláda vrátiť. Lebo sa nájde určitá časť domácností, ktorá nebude môcť tieto zvýšené výdavky na energie uhradiť. Vláda bude čeliť širšiemu problému, lebo teraz sa to týka menšieho počtu domácností. Treba však povedať, že okolité krajiny si na opatrenia, ktoré tak ľuďom nezasiahnu do peňaženky, museli požičať. U nás považujem za neefektívnu a veľmi drahú očkovaciu lotériu aj očkovací bonus. Keby nebol očkovací bonus a poskytla by sa dotácia napríklad na energie všetkým, tak by to bolo správne. Áno, dostali to rodiny dôchodcov, ktoré si tým môžu pokryť aj energie, ale sú tu napríklad domácnosti samoživiteliek, tie majú teraz problém, pokiaľ nemajú regulovanú cenu,“ uviedol Radovan Ďurana, INESS.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards