Päťka pre Smer a najlepší Sulík. Pozrite sa, ako sa strany pripravujú na eurovoľby (Hospodárske noviny))

Hospodárske noviny priniesli dňa 8.5.2014 článok o známkovaní volebných programov do eurovolieb, ktorého autorom je INESS.

Päťka pre Smer a najlepší Sulík. Pozrite sa, ako sa strany pripravujú na eurovoľby (Hospodárske noviny))

Inštitút INESS zhodnotil kampaň politických strán pred voľbami do európskeho parlamentu na ich webových stránkach.

Koniec klasických žiaroviek, väčšie obdzenie platnosti vodičských preukazov, ale aj zavedenie unisex poistiek. Tak toto je len pár príkladov toho, aký vplyv mala na Slovákov za posledné roky politika Európskej únie.

Eurovoľby majú medzi Slovákmi už roky nízku popularitu. Posledných v roku 2009 sa zúčastnilo len necelých 20 percent ľudí. Únie však ročne rieši desiatky opatrení, k ich prijatiu či neprijatiu ďalších dopomohli aj naši trinásti europolitici. Už o pár dní (24. mája) si budeme voliť nových zástupcov. Inštitút INESS preto priniesol zhodnotenie volebných programov najväčších slovenských politických strán. „Našli sme pritom zásadné rozdiely v prístupe, od komplexných prepracovaných programov až po neexistujúce programy,“ tvdrí.

Celé hodnotenie si môžete pozrieť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards