INESS na Výročnej prednáške LI

Liberální institut v Prahe zorganizoval dňa 10. októbra 2013 svoju každoročnú Výročnú prednášku.

INESS na Výročnej prednáške LI

Na nej udelil Výročnú cenu Liberálneho institutu za prínos k rozvoju liberálneho myslenia a napĺňania myšlienok slobody, súkromného vlastníctva , konkurencie a vlády zákona v praxi. Laureátom tohtoročnej ceny sa stal profesor Carlos F. Cáceres, bývalý minister financií a guvernér Central Bank of Chile, v súčasnosti prezident Instituto Libertad y Desarrollo a profesor ekonómie.

Témou tohtoročnej výročnej prednášky boli: „Dôchodkové systémy a hospodárska kríza.“
Okrem prof. Cáceresa, ktorý sa s približne stovkou účastníkov podelil o skúsenosti s čílskym dôchodkovým systémom (ktorý sa stal vzorom pre mnoho ďalších reformujúcich krajín, vrátane Slovenska), v paneli vystúpil aj Dr. Richard Ďurana z INESS, Doc. Dr. Jiří Schwarz z Liberálního institutu, Aleksander Łaszek z poľskej FOR Foundation. Podujatie otvoril Prof. Josef Šíma, rektor Vysokej školy CEVRO Institut.

Richard Ďurana z INESS vo svojej prednáške zdôraznil, sporivý II. pilier v krajinách strednej Európy zaviedli politici, ktorí transfer do II. piliera považujú za výdavok znižujúci ich aktuálne výdavkové zdroje. Ako ukazuje skúsenosť zo Slovenska a okolitých krajín, na peniaze v kapitalizačnom pilieri sa pozerajú ako na hotovostnú rezervu pre zlé časy.

Podujatie sa uskutočnilo v priestoroch Vysokej školy CEVRO Institut v Prahe.

Fotogaléria z podujatia:

Prof. Josef Šíma zahajuje podujatie


Carlos F. Cáceres


Richard Ďurana


Richard Ďurana


Zľava: Aleksander Łaszek, Carlos F. Cáceres, Jiří Schwarz a RIchard Ďurana


Publikum
 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards