Poznáme víťazov esejistickej súťaže!

Začiatkom októbra vyhlásil INESS v spolupráci s Nadáciou Intenda esejistickú súťaž pre študentov stredných škôl na tému: Aká je cena štátu a kto ju platí?

Poznáme víťazov esejistickej súťaže!

Do uzávierky súťaže nám prišlo 61 esejí z vyše 20-tich škôl zo všetkých geografických regiónov Slovenska. Vyberať najlepšie eseje rozhodne nebolo jednoduché a proces prebehol v troch kolách. Porota pozostávajúca z analytikov INESS (Ján Dinga, Martin Vlachynský, Radovan Ďurana) sa nakoniec uzniesla na nasledujúcich víťazoch:

1. miesto: Branislav Mičko z Gymnázia Dominika Tatarku v Poprade (výherca získava notebook v hodnote 500 €)
2. miesto: Denisa Pichlerová zo Strednej odbornej školy v Rakoviciach (výherkyňa získava tablet v hodnote 300 €)
3. miesto: Matej Horňák z Obchodnej akadémie v Seredi (výherca získava smartphone v hodnote 200 €)

Víťazom srdečne gratulujeme!

Víťazné eseje budú zverejnené na internetovej stránke INESS, najlepšia z nich tiež v mesačníku Market Finesse. Vecné ceny najlepším esejistom odovzdáme v decembri na našom pravidelnom vianočnom večierku za účasti viacerých významných osobností spoločenského života.

Esejistickú súťaž podporila Nadácia Intenda.


 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards