Ide to aj bez stimulov (Trend)

INESS Consult pre IT Asociáciu Slovenska vypočítal, že kým v centrách štátna pomoc v prepočte na jedno miesto predstavovala necelých desaťtisíc eur, v automobilkách to bolo viac ako 33-tisíc eur, informoval týždenník Trend dňa 12.7. 2012.

Ide to aj bez stimulov (Trend)

Servisné a outsourcingové centrá sa stali silným odvetvím slovenskej ekonomiky aj bez mohutnej štátnej pomoci. V rokoch 2002 až 2010 im vláda schválila stimuly vo výške 29,5 milióna eur, niečo vyše dva a pol percenta celkového objemu investičnej pomoci. Investori z automobilového sektora dostali stimuly za 662 miliónov eur (takmer 60 percent). Iness Consult pre IT Asociáciu Slovenska vypočítal, že kým v centrách štátna pomoc v prepočte na jedno miesto predstavovala necelých desaťtisíc eur, v automobilkách to bolo viac ako 33-tisíc eur.

Celý článok dostupný na webe Trendu

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards