Veľké projekty nepomôžu, tvrdia analytici (Hospodárske noviny)

Ako povedal Richard Ďurana z INESS pre TASR dňa 14.3. 2012, zvyšovanie daní by zhoršilo pozíciu SR v regióne a výsledkom by mohol byť únik produktívnych jednotlivcov alebo dokonca firiem do daňovo príťažlivejších destinácií, čo si v čase vysokej nezamestnanosti nemôžeme dovoliť.

Veľké projekty nepomôžu, tvrdia analytici (Hospodárske noviny)

Nová vláda, ktorá vznikne zo stredoľavého Smeru-SD, ekonomike pravdepodobne výrazne nepomôže ani avizovanými veľkými projektmi či rastom daní. „Agregátna podpora ekonomiky veľkými investičnými projektmi je krátkodobé riešenie, ktoré predražuje zdroje v ostatnej produktívnej časti ekonomiky,“ vysvetľuje analytik INESS Richard Ďurana. Zdôrazňuje aj fakt, že domáce investície významnejšie slovenskému hospodárstvu nepomôžu, keďže krajina je v drvivej miere závislá od exportu. Analytik odsúdil aj druhý plánovaný krok nového kabinetu – zvyšovanie daní. „Zhoršilo by to pozíciu SR v regióne a výsledkom by mohol byť únik produktívnych jednotlivcov alebo dokonca firiem do daňovo príťažlivejších destinácií, čo si v čase vysokej nezamestnanosti nemôžeme dovoliť,“ dodáva.

 

TASR, 14.3. 2012

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards