ECB upokojí trhy. Chce však zmeny únijných zmlúv (Finweb)

Opatrenia svetových centrálnych bánk na zvýšenie likvidity v bankovom systéme komentoval Juraj Karpiš z INESS. Ako povedal pre Finweb dňa 30.11.2011, tento zásah prispeje k miernemu upokojeniu situácie na trhoch, no určite to nevyrieši krízu v eurozóne.

	 ECB upokojí trhy. Chce však zmeny únijných zmlúv (Finweb)

---

Zásah centrálnych bánk znižuje cenu dolára

"Tento zásah umožní lacnejšie refinancovanie problematických bánk u amerického FEDu. Zvyšuje dolárové rezervy a znižuje tak cenu dolára. Prispeje k miernemu upokojeniu situácie na trhoch. No určite to nevyrieši krízu v eurozóne. Zásadnejším faktorom bude či a na čom sa dohodnú predstavitelia EÚ na decembrovom sumite," komentuje analytik INESS Juraj Karpiš.

---

Finweb, 30.11. 2011

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards