Verejná správa sa scvrkla, priestor na škrty ešte je (Aktuálne.sk)

Rozpočtových a výdavkových organizácií sú stovky, o každej by mala prejsť debata, či je nevyhnutné, aby organizácia bola súčasťou verejnej správy, povedal Radovan Ďurana z INESS dňa 2.10. 2011 pre Aktuálne.sk.

Verejná správa sa za poslednú dekádu síce zoštíhlila, veľké "zhadzovanie kíl" sa však nekonalo. Možností, kde škrtať, je stále dosť.

Paradoxne štát najímal ďalších zamestnancov do verejnej správy v krízovom roku 2009, najviac im aj stúpli platy.

Menej zamestnancov

Podľa analýzy Inštitútu hospodárskej politiky (IHP) pracovalo v roku 2001 vo verejnej správe na Slovensku takmer 413-tisíc ľudí, v roku 2010 ich bolo 358-tisíc.

"Najviac boli tieto zmeny ovplyvnené procesom decentralizácie verejnej správy. Ďalej bol vývoj zamestnanosti verejnej správy ovplyvnený najmä do roku 2005 a 2006 poklesom zamestnancov v regionálnom školstve," píše sa v analýze.

Paradoxne ľudí pracujúcich vo verejnej správe pribudlo v čase, keď slovenská ekonomika trpela recesiou, ktorá so sebou priniesla aj obrovský výpadok daní. V roku 2009 narástol aj počet zamestnancov vo verejnej správe, rástli aj celkové výdavky štátu.

vývoj výdavkov poklesu ekonomiky. Medzinárodné porovnanie ukazuje, že výdavková expanzia v pomere k HDP bola na Slovensku jedna z najvyšších v Európskej únii vôbec," hovorí hlavný analytik UniCredit Bank Vladimír Zlacký.

Platy vo verejnej sfére

Nielenže v roku 2009 zamestnancov vo verejnej správe pribudlo, platy im vzrástli omnoho viac, ako v súkromnej sfére. Kým v roku 2009 stúpli mzdy pracovníkom vo verejnej správe o takmer 9,4 percenta, celkovo priemerná mzda v národnom hospodárstve narástla o tri percentá.

Roky predtým nebol medzi rastom miezd štátnych zamestnancov a celkovým rastom v národnom hospodárstve veľký rozdiel.

V roku 2001 zarábali ľudia zamestnaní vo verejnej správe o viac ako šesť percent menej, než priemer všetkých Slovákov dokopy. Situácia sa však obrátila v roku 2003, keď začali štátni zamestnanci zarábať o niečo viac. V roku 2009 už ľudia vo verejnej sfére dostávali o osem percent vyšší plat než je celoslovenský priemer. Minulý rok bol rozdiel len štyri percentá.

Priestor na škrty

Od roku 2001 do roku 2010 sa počet zamestnancov verejnej správy síce znížil, stále tu však sú rezervy.

"V štátnej správe je oveľa viac ľudí ako je potrebné. Priestor na znižovanie vidím najmä pri výsostne úradníckych pozícií, pretože dochádza k značnej špecializácii činností. To znamená, že ľudia majú povedzme na starosti výkazníctvo, tak sa špecializujú na konkrétne stĺpce a tabuľky. Priestor je hlavne v úradníckych pozíciách," myslí si riaditeľ IHP František Palko.

Jeho kolega Ľubomír Nebeský si vie predstaviť orgán, ktorý by zodpovedal za zamestnanosť a personálnu politiku ústredných orgánov štátnej správy. "Mal by pod kontrolou a riadil by zamestnanosť. Nebolo by to len na jednotlivých ministerstvách, ktoré každé má tendenciu si svojich zamestnancov udržať alebo zvyšovať," hovorí Nebeský.

Priestoru na škrtanie a prepúšťanie vo verejnej správe je dosť. "Rozpočtových a výdavkových organizácií sú stovky, o každej by mala prejsť debata, či je nevyhnutné, aby organizácia bola súčasťou verejnej správy," hovorí Radovan Ďurana z INESS.

Stanislava Luppová

Aktuálne.sk, 2.10. 2011

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards