Legendárne žlté lístky vytlačia esemesky. Pošta inovuje (Hospodárske noviny)

Hospodárske noviny zverejnili 17.2.2016 článok o zrušení žltých lístkov s komentárom Radovana Ďuranu.

Legendárne žlté lístky vytlačia esemesky. Pošta inovuje (Hospodárske noviny)

Žltým papierikom v schránke odzvonilo. Takmer. Pošta sa totiž rozhodla eliminovať ich počet. Ročne na ne minie vyše 20 miliónov kusov tlačív. O tom, či dostanete doporučenýlistalebo balík, od februára pošta klientov informuje už aj formou SMS alebo e-mailom. Na túto novinku je však nutné registrovať sa. Bezplatne, ale iba osobne na pošte. Kto tak neurobí, bude aj naďalej dostávať papierové oznámenie o uložení zásielky do schránky.

„Pošta dobieha vlak. V Česku mi už dávno chodí na mobil správa, že mi bude doručený balík a dokonca si môžem na serveri pošty zmeniť aj čas doručenia podľa toho, kedy mi to vyhovuje,“ povedal analytik INESS Radovan Ďurana.

Keďže žijeme v 21. storočí, notifikácie formou e-mailov či správ na mobil sú podľa odborníka na digitálne technológie a šéfredaktora TouchIT Ondreja Macka už samozrejmosťou. „Škoda, že človek nemôže poštárovi zavolať, že nebude doma a nemusí k nemu vôbec chodiť, ako to poznáme u kuriérov doručovacích služieb,“ dodal.

Martina Chudá
Hospodárske noviny, 17.2.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards