Najväčšia obchodná dohoda (TV JOJ)

Vyjadrenie Martina Vlachynského k TTIP v správach TV Joj zo dňa 13.10.2015

Najväčšia obchodná dohoda (TV JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel:
"Lenže čím viac sa rokuje, tým viac narastá nespokojnosť ľudí.
Poľnohospodári sa obávajú, že by nás mohli zaplaviť geneticky modifikované potraviny, alebo z druhého brehu oceánu nás zaplaví lacné oblečenie. To všetko by vraj mohla priniesť obchodná zmluva TTIP."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Táto zmluva je pomerne rozsiahla, pomerne dlho sa vyjednáva a samozrejme je okolo nej veľa kontroverzie. Jedným z problémov je, že nie je tak úplne transparentná."
Adam Zavřel:
"Množstvo bodov je stále tajných a na verejnosť prenikli informácie, ktoré pohoršili mnohých. Tak napríklad nielen zníženie nárokov na bezpečnosť potravín, ale aj ochrany životného prostredia a znížili by sa aj práva pre pracujúcich. Viac by sme sa mali prispôsobovať my Amerike ako ona nám. No a odpor rastie aj v Bruseli."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards