Rozdeľovanie eurofondov na slovenský spôsob. Štátna agentúra si sama schváli projekt aj peniaze (aktuality.sk)

Radovan Ďurana kritizoval formu nových projektov na ochranu životného prostredia na aktuality.sk (1.10.2015)

 

Rozdeľovanie eurofondov na slovenský spôsob. Štátna agentúra si sama schváli projekt aj peniaze (aktuality.sk)

Štátna agentúra spúšťa projekty na ochranu životného prostredia. O peniaze musí požiadať samú seba.

Zo „života“ eurofondov: ekonomických analytikov na sociálnej sieti pobavila výzva štátnej agentúry.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyzýva samú seba, aby predložila národný projekt, ktorý má skvalitniť životné prostredie. 

„A byrokrat môže spokojne uľahnúť k spánku, splnil literu zákona a rozveselil unudených analytikov,“ uvádza Radovan Ďurana z INESS.

 
 

Paradoxom je, že agentúra zároveň prerozdeľuje na projekt peniaze. Zároveň však musí samú seba o peniaze požiadať. 

Vo výzve na predloženie národného projektu Zelená domácnostiam sa v podmienkach poskytnutia príspevku píše, že jediným oprávneným žiadateľom je Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Oficiálne o agentúre

SIEA je štátna príspevková organizácia ministerstva hospodárstva, ktorá zhromažďuje a vyhodnocuje údaje o energetickej efektívnosti a využívaní obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku. Zároveň zastupuje Slovensko v medzinárodných energetických projektoch.

 
 
Andrea Mačošková
INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards