Daňami a odvodmi máme mimoriadne zaťažené aj nízke mzdy (Expres)

Máme nadštandardne zaťažené mzdy. Podľa analytika INESS Martina Vlachynského sa u nás pod celkovú nekvalitu podnikateľského prostredia podpisuje vysoká daňovo-odvodová záťaž a rozsiahla byrokracia, ktorú sa nedarí znížiť ani elektronizáciou. Nadštandardne je u nás zaťažená aj relatívne nízka mzda, čo spolu s rastúcou minimálnou mzdou prispieva k nárastu dlhodobo nezamestnaných i nízkokvalifikovaných ľudí. Podnikateľské prostredie výrazne poškodzuje aj nízka vymáhateľnosť vlastníckych práv. Neefektívnosť systému spravodlivosti demonštrovala napríklad kauza Váhostav, odznelo v rádiu Expres 7.9.2015.

Daňami a odvodmi máme mimoriadne zaťažené aj nízke mzdy (Expres)
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards