Riziká sociálneho balíčka 2.0 (Trend)

Podľa Inštitútu spoločenských a ekonomických analýz (INESS) je minimálna mzda prekážkou zamestnania dlhodobo nezamestnaných, ľudí s nižšou produktivitou, absolventov a ľudí s nízkym vzdelaním. Odborníci si myslia, že lepším riešením je podpora zamestnanosti znižovaním ich daňového a odvodového zaťaženia, cituje INESS 2.9.2015 týždenník Trend.

Riziká sociálneho balíčka 2.0 (Trend)

Zvládnej kuchyne, v ktorej sa varí druhý sociálny balík, preniká z jeho receptov čoraz viac vôní a ingrediencií. V súčasnosti už možno s istotou predpovedať niektoré účinky na stravníkov, i keď hlavný chod dostanú až v januári na budúci rok.

Možno konštatovať, že chystané zvýšenie minimálnej mzdy na štyristo eur sa negatívne premietne najviac v problémovejších regiónoch, ktoré mieni zároveň vláda v oblasti zamestnanosti podporiť iným nástrojom. Dotáciami pre takzvané hladové doliny. Jasné je aj to, že kabinet a štátne inštitúcie budú musieť vyvinúť enormné úsilie, aby sa zníženie DPH na vybrané potraviny skutočne viditeľne premietlo do ich cien.

Celý článok nájdete na webe Trendu

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards