Riziká sociálneho balíčka 2.0 (Trend)

Podľa Inštitútu spoločenských a ekonomických analýz (INESS) je minimálna mzda prekážkou zamestnania dlhodobo nezamestnaných, ľudí s nižšou produktivitou, absolventov a ľudí s nízkym vzdelaním. Odborníci si myslia, že lepším riešením je podpora zamestnanosti znižovaním ich daňového a odvodového zaťaženia, cituje INESS 2.9.2015 týždenník Trend.

Riziká sociálneho balíčka 2.0 (Trend)

Zvládnej kuchyne, v ktorej sa varí druhý sociálny balík, preniká z jeho receptov čoraz viac vôní a ingrediencií. V súčasnosti už možno s istotou predpovedať niektoré účinky na stravníkov, i keď hlavný chod dostanú až v januári na budúci rok.

Možno konštatovať, že chystané zvýšenie minimálnej mzdy na štyristo eur sa negatívne premietne najviac v problémovejších regiónoch, ktoré mieni zároveň vláda v oblasti zamestnanosti podporiť iným nástrojom. Dotáciami pre takzvané hladové doliny. Jasné je aj to, že kabinet a štátne inštitúcie budú musieť vyvinúť enormné úsilie, aby sa zníženie DPH na vybrané potraviny skutočne viditeľne premietlo do ich cien.

Celý článok nájdete na webe Trendu

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards