Postrach menom minimálna mzda (Trend)

Ako povedal pre týždenník Trend dňa 3.12.214 Radovan Ďurana, rast minimálnej mzdy bez zavedenia odpočítateľnej odvodovej položky by bol neprimerane vysoký a mnohým zamestnávateľom by spôsobil rast nákladov, ktorý by nemuseli zvládnuť. To by viedlo k strate pracovných miest.

Postrach menom minimálna mzda (Trend)

Slovensko pod vládou Smeru-SD potvrdzuje povesť rekordéra v raste minimálneho zárobku v rámci krajín OECD

Vládny Smer-SD Roberta Fica si zaslúži kritiku za mnoho vecí. Síce verejné financie postupne aj s prestávkou ozdravuje, robí to štýlom „kde sa rúbe les, tam lietajú triesky“. Rekordný rast minimálnej mzdy od budúceho roka, ktorým sa chváli sám premiér, je možné považovať za rovnaký štýl politiky. Na jednej strane sa vyhlasuje boj so stále nadpriemernou nezamestnanosťou voči eurozóne aj Európskej únii, na strane druhej sa hádžu polená pod nohy zamestnávateľom. Lenže, tentoraz to nie je len na kritiku.
 

Celý článok nájdete na webe Trendu

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards