Blahobyt pre všetkých za peniaze všetkých (Trend)

Podľa Radovana Ďuranu z INESS mzda počas socializmu neodzrkadľovala reálnu hodnotu vykonanej práce: výkony úspešných podnikov, najmä tých, ktoré exportovali na Západ, dotovali iné, ktoré nemali šancu v reálnej konkurencii prežiť. Tabuľkové platy, hoci ponúkali istotu a predvídateľný postup, mali ešte jednu nepríjemnú vlastnosť: slúžili ako základ pre výpočet penzie, povedal pre týždenník Trend dňa 17.11.2014.

Blahobyt pre všetkých za peniaze všetkých (Trend)

Klasický argument, že za komunizmu bolo vlastne dobre, pretože všetci mali prácu a mali kde bývať, nie je nepravdivý: nezamestnanosť bola trestná a o bývanie sa strana tiež každému postarala.
 

Celý článok nájdete na webe Trendu

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards