Seminár pre novinárov – Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Seminár pre novinárov – Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Dňa 22.10.2020 sa uskutočnil ONLINE seminár pre novinárov cez platformu ZOOM. Témou bola nová publikácia: Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Téma vzdelávania sa na Slovensku už dlhodobo spája s tvrdeniami o nedostatočnom financovaní. Chýbajúce zdroje nízke platy učiteľov sú označované ako hlavné nedostatky súčasného školstva, ktoré bránia zvyšovaniu jeho kvality. Tento naratív sa dostal aj do Národného integrovaného reformného plánu.

Na seminári Róbert Chovanculiak ukázal, že problém chýbajúcich zdrojov vo vzdelávaní nie je zďaleka taký výrazný, ako sa zvykne vo verejnej diskusii prezentovať. A plošné platy učiteľov dosahujú porovnateľné úrovne s krajinami EÚ.

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards