Seminár pre novinárov - Polohrubá mzda

Seminár pre novinárov - Polohrubá mzda

Vo štvrtok 5. novembra 2020 sa s v priestoroch INESS uskutočnilo predstavenie novej publikácie Polohrubá mzda vytvára daňovo-odvodový guláš. 

Pri tejto príležitosti sme sa s prítomnými novinárkami bavili o problémoch, ktoré spôsobuje abritrárne stanovená hrubá mzda. Ukázali sme, že v skutočnosti ide o "polohrubú" mzdu, v ktorej nie sú započítané odvody platené zamestnávateľom. A to je problém na Slovensku, keďže sme krajina, kde tvoria odvody platené zamestnávateľom tretí najvýšší podiel v rámci krajín EÚ. Riešením je zavedenie skutočnej hrubej mzdy, ktorá by sa rovnala mzdový nákladom práce. 

Viac sa môžete dočítať v našej publikácii: TU.  

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards