Ekonomické reči #23: Radosti a bolesti inovatívnych liekov s Katarínou Fedorovou

Štvrtkový večer 8. decembra 2022 patril v bratislavskom Kafe Scherz opäť Ekonomickým rečiam. Témou boli radosti a bolesti inovatívnych liekov a do diskusie sa pustili naša hostka Katarína Fedorová a analytik INESS Martin Vlachynský.

Ekonomické reči #23: Radosti a bolesti inovatívnych liekov s Katarínou Fedorovou

Katarína Fedorová vyučuje medicínske právo, spolupracuje s pacientskymi organizáciami a je autorkou viacerých odborných publikácií. Jej dizertačná práca pre University of Edinburgh sa nám natoľko páčila, že ju vydávame knižne v slovenskom preklade pod názvom Inovatívne lieky: právne a etické otázky. Jej publikácia sa stala aj základom pre spoločnú diskusiu počas decembrových Ekonomických rečí, ktorú viedol Martin Vlachynský. S Katarínou a spolu s vami, našimi milými hosťami, preberali naozaj veľmi komplexnú a náročnú tému inovatívnych liekov - ako hľadať cesty, aby sme dokázali hradiť čo najviac tej čo najpotrebnejšej zdravotnej starostlivosti. Tak, ako jednoduchú odpoveď nenájdete ani v tomto krátkom popise podujatia, rovnako ťažko sa hľadá aj v hlboko odbornej debate. Práve preto sme radi, že aj týmto vydaním Ekonomických rečí sme mohli rozvinúť úvahy a diskusiu o tejto téme.

S ďalšími Ekonomickými rečami sa na vás tešíme nabudúce, už v novom roku 2023!

Ak ste diskusiu nestihli, nemusíte byť smutní,  záznam diskusie si môžete pozrieť ako #NaVŕšku tu:

A ak by vás téma zaujímala hlbšie, publikácia Inovatívne lieky: právne a etické otázky je už dostupná v tlačenej podobe (napíšte nám na iness@iness.sk) alebo si ju môžete prečítať ako PDF tu.

Takisto dávame do pozornosti aj publikáciu na takmer identickú tému od Martina Vlachynského Inovatívne lieky potrebujú inovatívne financovanie.

Všetky komentáre a analýzy zo zdravotníckej oblasti nájdete okrem nášho webu prehľadne zoradené na našom webe venovanom zdravotníctvu: zdravotnictvo.iness.sk

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards