Prvý rozpočet Matovičovej vlády. Kto si polepší a kto bude na tom horšie v roku 2021?

Aktuality uverejnili článok o návrhu rozpočtu s vyjadreniami Radovana Ďuranu. 14. 10. 2020.

Prvý rozpočet Matovičovej vlády. Kto si polepší a kto bude na tom horšie v roku 2021?

Je preto správne, že v rozpočte je miliardová rezerva na neočakávaný výpadok daní, ale to neospravedlňuje celkovo vysoký schodok. Od zodpovednej vlády by sme očakávali väčšie znižovanie výdavkov na strane transferov a dávok, ktoré nemajú dlhodobý stimulačný účinok na hospodársky rast,“ zhodnotil analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

Podľa neho najväčším negatívnym prekvapením rozpočtu je zvýšenie rezervy na odvody do EÚ o sumu 326 miliónov eur na prípadný mimoriadny odvod do rozpočtu únie z dôvodu kompenzácie na ušlom cle. Ide o colný škandál, keď ministerstvu financií šéfoval terajší prezident Národnej banky Slovenska Peter Kažimír.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards