Ťažké časy pre ekonomiku

Pravda uverejnila článok s vyjadrením Martina Vlachynského k ekonomickej situácii. 14. 10. 2020.

Ťažké časy pre ekonomiku

Ako forma pomoci sa už niekoľko mesiacov skloňuje aj fond obnovy. Z neho by Slovensku malo pripadnúť 7,5 miliárd eur. To však len v prípade, ak Európska komisia odobrí finálnu verziu reformného plánu. Vláda ho má predložiť do konca apríla budúceho roka. Doteraz však nie sú jasné kritériá čerpania a ani to, kedy sa krajiny k peniazom vlastne dostanú. Podľa rezortu financií to bude až v roku 2022. Vo veľa prípadoch to však už môže byť neskoro. „Obávam sa preto, že fond obnovy má s koronavírusom spoločné pramálo. Jeho úlohou je skôr pokračovať v sanovaní európskych ekonomík, s ktorým sa začalo v roku 2010, a preniesť náklady na ďalšie generácie,“ hovorí analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz Martin Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards