Platy ako reforma: Na čo koalícia využije miliardy eur z Bruselu?

Róbert Chovanculiak sa pre Hospodárske noviny vyjadril k reforme školstva. 30. 09. 2020.

Platy ako reforma: Na čo koalícia využije miliardy eur z Bruselu?

Z nového návodu tiež vieme, že z 6,3 miliardy má aspoň pätina ísť na digitalizáciu a 37 percent na zelenú obnovu. Reforma školstva tak bude musieť byť aspoň sčasti napísaná tak, aby peniaze cez ňu minuté mohli byť zarátané aj do týchto cieľov. „Nepochybujem, že sa to ministerstvu podarí,“ myslí si Robert Chovanculiak, analytik INESS. Digitalizácia je priamo jeden z bodov návrhu školskej reformy. Aj keď pri nej nie sú náklady odhadnuté, plány ministra školstva Branislava Gröhlinga sú ambiciózne. Každému žiakovi od druhého stupňa by chcel zabezpečiť notebook a podobne technologicky vybaviť chce aj učiteľov.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards