Téma .týždňa: Preč z krízy

Týždeň vo svojom článku spomenul predikciu Juraja Karpiša. 06. 05. 2020.

Téma .týždňa: Preč z krízy

keď začiatkom koronakrízy Juraj Karpiš predikoval, že prepad nášho HDP bude pravdepodobne vyšší ako desať percent, označovali ho za pesimistu, ktorý privoláva katastrofické scenáre. Lenže kým v prvom kvartáli sa slovenská ekonomika prepadla „iba“ o štyri percentá, prepad v tom druhom sa takmer strojnásobil. Slovenské HDP strmhlav padá rýchlosťou kométy a jeho prepad je na úrovni 11 percent. Vyplýva to z najnovšej krátkodobej prognózy vývoja slovenskej ekonomiky Kancelárie Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (KRRZ). Karpišove predikcie sa naplnili omnoho skôr, ako sme čakali, a dnes ho už nikto neoznačuje za šarlatána.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards