Nedeľné zatváranie obchodov

Martin Vlachynský sa pre Rádio Expres vyjadril k zákazu nedeľného predaja. 20. 05. 2020.

Nedeľné zatváranie obchodov

Tomáš Škarba, redaktor: "Analytik INESS Martin Vlachynský povedal, že po tom, čo zažil maloobchod tvrdú ranu počas pandémie, trvalé obmedzenie predaja v nedeľu mu ešte viac priťaží. Argumenty poslancov a ministrov mu nesedia. Ak naozaj chcú, aby sme všetci trávili nedele so svojimi rodinami, mali by prácu v nedeľu zakázať úplne."

Martin Vlachynský, analytik INESS: "Prečo svoju pozornosť zamerali len na maloobchod, kde sa to týka viac-menej 2 percent zamestnancov, a pre mňa je to trošku taký pokrytecký postoj, že zameriavame sa len tie obchody, ako keby tie ekonomické škody, ktoré to spôsobí obchodníkom, ale aj spotrebiteľom, ako keby v tomto prípade boli zanedbateľné a nemuseli sme na ne pozerať."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards