Zákaz nedeľného predaja: Koalícia sa nevie zhodnúť, experti hovoria o veľkých stratách

Noviny.sk uverejnili článok s vyjadrením Martina Vlachynského k zákazu nedeľného predaja. 20. 05. 2020.

Zákaz nedeľného predaja: Koalícia sa nevie zhodnúť, experti hovoria o veľkých stratách

A zatiaľ čo politikov vo vnútri koalície ešte zrejme čaká veľká názorová búrka, experti v tom majú jasno. Obchodníkom sa po koronakríze chystá druhá poriadna facka. "Baviť sa o tom, že teraz im ešte priložím, že ich zavriem na sedminu predajného času a na jeden deň v týždni naviac je podľa mňa až ekonomicky nebezpečné aby sme to testovali," vyjadril sa Martin Vlachynský, analytik INESS. Diskusia o zákaze nedeľného predaja sa v spoločnosti objavuje pravidelne už niekoľko rokov. A zatiaľ čo takejto zmene naklonení politici zväčša argumentujú zaslúženým oddychom pre zamestnancov, ekonómovia hovoria o veľkých stratách. "Bude nasledovať zníženie tržieb, obchod bude musieť prepúšťať, pretože tí ľudia tam nebudú musieť pracovať v nedeľu a môže to znamenať aj to, že ľudia, ktorí odkladali nákupy budú ich doháňať napríklad v zahraničí," pokračoval Vlachynský, analytik INESS.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards