Štyri fázy uvoľňovania ekonomiky, ktoré predstavil premiér Igor Matovič, hodnotia odborníci pozitívne

Rádio Slovensko uverejnilo reportáž s vyjadrením Radovana Ďuranu k otváraniu ekonomiky. 21. 04. 2020.

Štyri fázy uvoľňovania ekonomiky, ktoré predstavil premiér Igor Matovič, hodnotia odborníci pozitívne

Petra Podhorcová: "Ak bude indikátor nižší ako 100, otvoria sa ďalšie prevádzky. Ak bude v rozpätí do 150, zachovajú sa doteraz otvorené prevádzky, no nevstúpime do ďalšej fázy. A ak bude vyšší ako 150, zatvoria sa už aj otvorené prevádzky. Ekonóm Radovan Ďurana z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz hodnotí uvoľnenie opatrení pozitívne."

Radovan Ďurana, ekonóm: "Dá sa diskutovať o tom tempe aj o tých kritériách, ktoré sú tam nastavené, ale kľúčová vec je, že sa pohneme dopredu a že je tu vôbec politická vôľa dávať na váhy to, že zamrznutá ekonomika prináša omnoho vyššie náklady."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards