Premiér chystá Veľkú noc pod zámkou

Premiér chystá Veľkú noc pod zámkou

Ekonomický vplyv bude minimálny

Aj keď pandémia a s ňou spojené opatrenia ekonomiku devastujú, samotný zákaz vychádzania počas Veľkej noci by až tak nebolel. Podľa riaditeľa INEKO Petra Goliaša by boli tieto škody len minimálne vzhľadom na to, že je väčšina prevádzok aj tak zatvorených. Otázkou je však to, či je tvrdý zákaz vychádzania pre všetkých potrebný a či by nestačilo odporúčanie s dôrazom na nestretávanie sa so staršími ľuďmi a s inými rizikovými skupinami. „Vychádzanie na čerstvý vzduch je pri dodržiavaní odstupu od iných ľudí zdraviu prospešné a s nízkym rizikom šírenia vírusu,“ ozrejmuje. Podobný názor zastáva aj analytik z INESS Martin Vlachynský. „Limitovanie na sviatok náklady zákazu znižuje. Aj tak však platí, že blackout v tejto situácii nedáva zmysel,“ hovorí tým, že takéto rozhodnutia vyvolávajú veľkú neistotu, či vláda vôbec má nejaký plán, ako ďalej. „My sa musíme s vírusom naučiť fungovať, nie sa pred ním schovávať. Bude tu aj po Veľkej noci, aj o mesiac, aj o tri,“ dodal Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards