Celkovo sa nakazí 170 000 Slovákov

Radovan Ďurana sa pre Nový Čas vyjadril k ekonomickej situácii. 01. 04. 2020.

Celkovo sa nakazí 170 000 Slovákov

Za tri mesiace sa ekonomika nespamätá

Radovan Ďurana, ekonomický analytik INESS

- Je to rovnaké, ako keby sme sa pýtali, že čo by sa stalo, keby na Slovensko prišla trojmesačná povodeň. Som presvedčený o tom, že my si nemôžeme predstavovať, že za tri mesiace bude ekonomika v takom modeli, ako bola vo februári, ale to čiastočné otváranie - ktoré je podmienené len zabezpečením efektívneho testovania, ktoré nám stále nefunguje - si myslím, že môže nastať v horizonte jedného až dvoch mesiacov a už sa budeme na ten svet pozerať inak. Samozrejme, že to bude obmedzený výkon ekonomiky, ale pokiaľ bude mať dve tretiny zamestnancov opäť možnosť pracovať, tak to bude určite lepšie ako situácia keď bude robiť tretina ľudí.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards