Veľké firmy kritizujú vládny balíček

Martin Vlachynský sa pre TA3 vyjadril k podpore podnikateľov. 30. 03. 2020.

Veľké firmy kritizujú vládny balíček

Martin Vlachynský, analytik INESS (telefonát): "Na jednej strane je tam tá pomerne dosť umelá hranica pomoci firiem, ktorá samozrejme nedáva nejakú ekonomickú logiku, na strane druhej už tak tá suma toho balíčku je skutočne gigantická. A my si musíme uvedomiť, že tu už sa bavíme o tom, aby prežili slovenské verejné financie."

Michaela Lovásová: "Aj analytici hovoria o tom, že podnikateľov čakajú náročné časy, keďže pandémia môže trvať mesiace a štátna pokladnica nie je bezodná, firmy sa len na vládu podľa nich spoliehať nemôžu."

Martin Vlachynský (telefonát): "Treba sa pripraviť na to, že ten dopad na tie firmy bude a nedá sa mu vyhnúť. Na Slovensku sa bude prepúšťať, bude stúpať nezamestnanosť a budú stagnovať alebo klesať mzdy."

Celú reportáž si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards