Pomocná ruka pre firmy

Martin Vlachynský sa pre Plus jeden deň vyjadril k balíčku pre podnikateľov. 30. 03. 2020.

Pomocná ruka pre firmy

„Nie sú to všetky opatrenia, budeme predstavovať ďalšie, možno desiatky drobnejších opatrení, o to presnejšie cielených,“ avizoval. Zároveň však apeloval na zamestnancov, aby zvážili každú jednu výpoveď. Premiér Igor Matovič ho doplnil, že pomoc nebude poskytnutá na zamestnanca, ktorý je vo výpovednej lehote. Ekonomický expert Martin Vlachynský upozorňuje, že negatívne dosahy budú obrovské. „Dnes sa už nebavíme o tisícoch nezamestnaných, bankrotoch či obrovskom hospodárskom prepade. To je daná vec. Cieľom sa stáva prežitie základných štruktúr v spoločnosti - výplata dávok, finančný systém, fungovanie zdravotnej starostlivosti či bezpečnosti. Vláda sa nemôže tváriť, že všetkým podnikateľom aj zamestnancom jednoducho nahradí tržby a príjmy, ako by sa nič nedialo,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ. Zároveň však priznáva, že naplánované opatrenia vníma ako triezve, keďže cieľom by malo byť pomôcť najviac zasiahnutým skupinám.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards