Krajské kolo EO v Košiciach, 27.02.2020

V piatkové doobedie zavítal INESS do mesta Matúša Čáka – Trenčína, kde sme zorganizovali šieste krajské kolo Ekonomickej olympiády v tomto ročníku. V konkurencii viac ako 700 študentov v tomto kraji sa dokázalo presadiť 65, ktorí museli v teste s otvorenými otázkami dokázať, že vedia uvažovať ako skutoční ekonómovia a ekonómky.

Krajské kolo EO v Košiciach, 27.02.2020

Presunuli sme sa do metropoly východného Slovenska, kde sme vo štvrtok, 7.2.2020 v spolupráci s Ekonomickou fakultou TUKE zorganizovali siedme krajské kolo tohtoročnej Ekonomickej olympiády. V Košiciach sa zišlo takmer 100 najlepších mladých ekonómiek a ekonómov z celého kraja, aby otestovali svoje vedomosti. Celkovo sa v tomto kraji do školského kola zapojilo viac ako 1000 študentov, čo svedčí o tom, že do krajského kola sa dostali len tí najlepší z najlepších.

Študentov privítala aj prodekanka Ekonomickej fakulty Libuša Réveszová. Nasledovala prezentácia Moniky Budzák z INESS, v ktorej účastníkom bližšie predstavila priebeh súťaže a výsledky za Košický kraj. Vyhlásili sme školu, ktorá v Košickom kraji zapojila najviac študentov (134) v školskom kole – SOŠ Stojan zo Spišskej Novej Vsi, a tiež školu, ktorej žiaci dosiahli najlepší priemerný výsledok v školskom kole z celého kraja – Gymnázium Poštová v Košiciach. Novou knihou Pokrok bez povolenia od Roberta Chovanculiaka sme odmenili študentku s najlepším výsledkom z testu školského kola – Sabínu Čobádiovú z Obchodnej akadémie Akademika Hronca v Rožňave. Všetkým súťažiacim držíme palce pre postup do ďalších kôl!

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards