Krajské kolo EO v Bratislave, 6.2.2020

V priestoroch Ekonomickej univerzity sme zorganizovali druhé tohtoročné krajské kolo Ekonomickej olympiády. Do krajského kola postúpilo 93 stredoškolákov, ktorí najlepšie absolvovali test školského kola v Bratislavskom kraji a dokázali sa presadiť v konkurencii 692 študentov z celého kraja.

Krajské kolo EO v Bratislave, 6.2.2020

Na úvod podujatia sa im prihovorila prorektorka pre vzdelávanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave, pani Zuzana Juhászová. Súťažiacim zdôraznila, že vďaka svojim  výsledkom v Ekonomickej olympiáde majú možnosť dostať na na bakalárske štúdium  bez prijímacích skúšok. Nasledovala prezentácia Moniky Budzák z INESS, ktorá zhodnotila doterajší priebeh súťaže a výsledky za Bratislavský kraj.

Novú knihu Pokrok bez povolenia od Roberta Chovanculiaka si odniesol študent s najlepším výsledkom zo školského kola v kraji: Marco Machovič z Gymnázia na Grösslingovej ulici v Bratislave. Historicky prvýkrát sa podarilo súťažiacemu získať 100 % z online testu školského kola.

Ocenili sme aj školy, ktoré zapojili najviac študentov v kraji, rovnako ako školu s najlepším priemerným výsledkom zapojených študentov. Učebnice Ekonómia v 31 hodinách získali Stredná priemyselná škola stavebná a geodetická, Drieňová, Bratislava-Ružinov (zapojila 154 študentov) ako aj Galileo school, Bratislava-Podunajské Biskuoice (73 % priem. úspešnosť v teste školského kola).

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards