Sú sľuby Sme rodina reálne?

Radovan Ďurana sa pre TA3 vyjadril k plánom Sme rodina. 03. 03. 2020.

Sú sľuby Sme rodina reálne?

Katrin Lengyelová, moderátorka: "Hnutie SME RODINA postavilo svoj program na masívnych investíciách do nájomných bytov, ciest či železníc. Kollárovci rokujú o účasti vo vláde a v rámci toho sa začala aj diskusia o tom, či je vôbec možné tieto predvolebné sľuby splniť. Väčšina politikov a odborníkov je skeptická."

Daniel Horňák: "Odborníci sú však skeptickí. Rakúska diaľničná spoločnosť, ktorá získala výnimku od Eurostatu a ktorou sa Kollárovci inšpirovali, je vraj európsky unikát, ktorý by sme nemali s nami porovnávať."

Radovan Ďurana, analytik INESS (telefonát): "Slovensko s našou tradíciou politického zasahovania do štátnych firiem si takúto výnimku len veľmi ťažko vybojuje."

Celú reportáž si môžete prečítať tu.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards