INT 1/2020 Index pružnosti zamestnávania 2020

INT 1/2020  Index pružnosti zamestnávania 2020

Plánujú strany vo volebných programoch zvýšiť pružnosť zamestnávania? 

Index pružnosti zamestnávania  2020 porovnáva pružnosť zamestnávania v krajinách EÚ a OECD. Krajiny, kde je nízka pružnosť zamestnávania, obyčajne čelia vyššej miere nezamestnanosti. Cieľom zostavovateľov indexu je rozšíriť verejnú diskusiu o regulácii zamestnávania, nakoľko flexibilita v tejto oblasti prináša merateľné pozitívne výsledky.

Už tretí rok po sebe zverejňujeme Index pružnosti zamestnávania, ktorý je zhotovovaný v spolupráci s litovským inštitútom LFMI[1]. Keďže súčasná vláda Zákonník práce nereformuje v pozitívnom zmysle smerom k vyššej pružnosti zamestnávania, ale skôr uťahuje regulácie, Slovensko sa opäť umiestnilo v spodnej časti rebríčka, na siedmom mieste od konca spomedzi 41 krajín, pričom medziročne pokleslo o štyri priečky.

Viac sa môžete dočítať v publikácii TU.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards