Máme obmedzovať zdieľanú ekonomiku?

Televízia TA3 vo svojej reportáži o zdieľanej ekonomike spomína konferenciu organizovanú naším inštitútom. 20.6.2018.

Máme obmedzovať zdieľanú ekonomiku?

Marek Mašura, moderátor: "Jedni sa z nich tešia, druhí by ich najradšej zakázali. Reč je o aplikáciách, ktoré sprostredkujú taxislužby, ako je napríklad Uber, alebo Taxify. Vlna odporu voči nim sa zdvihla aj na Slovensku. Tradičným taxikárom prekážalo, že vodiči spoločností jazdia bez licencie, ale aj na nevhodných autách. Tie podľa našich predpisov nemožno považovať za taxíky, keďže nemajú taxametre, ale aj registračné pokladnice. Pri Uberi im súdy dali za pravdu, ak nebude rešpektovať tieto pravidlá, nemôže spoločnosť ponúkať svoje služby na Slovensku. Odborníci svoje názory prezentovali na konferencii o zdieľanej ekonomike, ktorú tento týždeň organizoval v Bratislave inštitút INESS."

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards