Máme obmedzovať zdieľanú ekonomiku?

Televízia TA3 vo svojej reportáži o zdieľanej ekonomike spomína konferenciu organizovanú naším inštitútom. 20.6.2018.

Máme obmedzovať zdieľanú ekonomiku?

Marek Mašura, moderátor: "Jedni sa z nich tešia, druhí by ich najradšej zakázali. Reč je o aplikáciách, ktoré sprostredkujú taxislužby, ako je napríklad Uber, alebo Taxify. Vlna odporu voči nim sa zdvihla aj na Slovensku. Tradičným taxikárom prekážalo, že vodiči spoločností jazdia bez licencie, ale aj na nevhodných autách. Tie podľa našich predpisov nemožno považovať za taxíky, keďže nemajú taxametre, ale aj registračné pokladnice. Pri Uberi im súdy dali za pravdu, ak nebude rešpektovať tieto pravidlá, nemôže spoločnosť ponúkať svoje služby na Slovensku. Odborníci svoje názory prezentovali na konferencii o zdieľanej ekonomike, ktorú tento týždeň organizoval v Bratislave inštitút INESS."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards