INESS na Europe Liberty Forum 2018

Dánsky CEPOS a americký Atlas Network spoluorganizovali v dňoch 29-30. mája 2018 každoročnú konferenciu The 2018 Europe Liberty Forum, na ktorej sa zúčastnilo 150 zástupcov think tankov z 35 krajín, aby diskutovali o aktuálnych výzvach, ktorým je vystavený kontinent.

INESS na Europe Liberty Forum 2018

Europe Liberty Forum sa po Londýne a Budapešti uskutočnila v dánskej Kodani. Na konferencii diskutovalo o škandinávskych modeloch, ktoré sú napríklad na Slovensku úplne neopodstatnene uvádzané ako príklad úspechu štátu sociálneho blahobytu, pritom tieto krajiny už pred dekádami prešli zásadnými reformami, a miera regulácie či byrokracie mnohých odvetví je podstatne nižšia ako na Slovensku. Veľa priestoru sa dostalo aj diskusiám o populistickom trende v Európe, a to ako na ľavej tak na pravej strane politického spektra.

Richard Ďurana z INESS vystúpil v paneli Labor Market Regulation, ktorý bol venovaný medzinárodnej spolupráci na poli policy advocacy. Predstavil výsledky Indexu pružnosti zamestnávania pre Slovensko, ktorý INESS predstavil v spolupráci s litovským Lithuanian Free Market Institute a následné policy aktivity s týmto projektom.

Viac informácií o podujatí si môžete prečítať na tomto linku. Budúci rok sa konferencia uskutoční v Aténach.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards