Naše potraviny majú problém konkurovať zahraničným

Na TA3 bola reč o záveroch konferencie Ako zasiať rast v slovenskom hospodárstve, ktorú organizoval INESS. 14.5.2018.

Naše potraviny majú problém konkurovať zahraničným

Marek Mašura, moderátor: "Slovenské potraviny majú problém konkurovať zahraničným, napriek tomu, že naše ovocie či zelenina sú kvalitné. Aj takéto slová zazneli na konferencii Ako zasiať rast v slovenskom poľnohospodárstve, ktorú dnes v Bratislave spoluorganizoval inštitút INESS. Spomínanej konferencie sa zúčastnil aj Ladislav Miko, šéf zastúpenia Európskej komisie na Slovensku."

Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku: “Pomerne malý podiel slovenských potravín sa vyváža do zahraničia vlastne, tu je veľmi veľké negatívne saldo, čo sa týka dovozu potravín na Slovensko. Na druhú stranu pokiaľ Slovensko niekto navštívi, tak slovenské potraviny majú akože dobrý ohlas a dobré meno, tak je to skôr o tom, že ich produkcia je viacmenej využitá a spotrebovaná doma na Slovensku, a je preto ťažké porovnávať. Myslím si, že Slováci sú schopní vyrobiť kvalitné a dobré potraviny, myslím si, že by sa mohli viac uplatňovať aj v zahraničí.”

Marek Mašura, TA3, 14.05.2018

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards