LibertyTalks: Základný príjem

V posledných rokoch a mesiacoch prevláda názor, že univerzálny základný príjem by mohol byť riešením viacerých problémov, spojených so sociálnym systémom. Rieši však efektívne to, čo by mal? Je financovanie tohto programu reálne?

LibertyTalks: Základný príjem

O tomto bude prednášať Radovan Ďurana, analytik INESS v stredu 21. marca v Kalabe, Zámocká 5 o 19:00. Oblasťou jeho záujmu sú verejné financie a sociálny systém. Už niekoľko rokov vedie vzdelávací projekt Cena štátu. Pôsobí aj ako fellow francúzskeho IREF. Po prednáške bude nasledovať otvorená diskusia na túto tému. Ďalšie informácie tu.

Event patrí do série Liberty Talks, ktoré pravidelne organizuje združenie Slovak Students For Liberty, apolitická študentská organizácia, ktorej hlavným cieľom je spájať študentov, ktorým sú blízke myšlienky slobody. Za týmto účelom usporadúvame odborné prednášky, konferencie a debaty.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards