Medzinárodný deň byrokracie a Byrokratický index

Na konci septembra si už 5 rokov pravidelne pripomíname Medzinárodný deň byrokracie. Autor knihy Byrokracia, ekonóm Ludwig von Mises sa narodil 29 septembra, preto práve v tento deň zverejňujeme výsledky Byrokratického indexu.

Medzinárodný deň byrokracie a Byrokratický index

V roku 2020 sa k Slovensku pridalo ďalších 5 štátov – Česko, Severné Macedónsko, Litva, Taliansko a Španielsko. Na Slovensku sme usporiadali tlačovú konferenciu pre novinárov. Pozvanie prijali aj vzácni hostia – štátny tajomník ministerstva hospodárstva Ján Oravec a podnikateľ Michal Lesay. V diskusii sme prebrali nielen chystané vládne opatrenia pre podnikateľov, ale aj to, či je možné ich nejak vylepšiť.

Podobné podujatia sa konali aj v ostatných partnerských krajinách. Vo viacerých z nich bude slúžiť Byrokratický index ako odrazový mostík na ďalšiu diskusiu medzi zástupcami podnikateľov a verejnej správy.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards