INESS a Zdravá budúcnosť

V lete 2019 bol INESS prizvaný Americkou obchodnou komorou na Slovensku (AmCham) v spolupráci s odborníkmi pripraviť publikáciu, ktorá by zmapovala situáciu v zdravotníctve na Slovensku a otvorila kľúčové otázky vyžadujúce si konkrétne odpovede pred nadchádzajúcimi voľbami a po nich.

INESS a Zdravá budúcnosť

Súčasťou vypracovávanie publikácie boli stretnutia s viac ako dvoma desiatkami odborníkov zo všetkých oblastí sektoru zdravotníctva a následné konzultácie samotného textu publikácie. Projekt sformuloval 10 výziev, pod ktoré sa podpísalo 11 partnerov - zástupcovia poisťovne, ministerstva, nemocníc, lekárov, akadémie a ďalších oblastí. Môžete si ich prečítať v reportáži Trendu.

Hlavné závery z publikácie boli prezentované analytikom Martinom Vlachynský na konferencií, usporiadanej AmChamom v hoteli Double Tree v pondelok 27. januára 2020. Zhruba 200 divákov zo sektora zdravotníctva si okrem prezentácie výsledkov publikácie Zdravá budúcnosť mohli pozrieť aj dve panelové diskusie. Prvú diskusiu s odborníkmi moderoval analytik INESS Martin Vlachynský a riaditeľka odboru zdravotníctva VÚC Bratislava Jana Ježíková. Záznam si môžete pozrieť na Youtube. Druhý panel zahŕňal zástupcov viacerých parlamentných aj mimoparlamentných strán pod taktovkou moderátora Richarda Fidesa. Aj záznam z tejto diskusie môžete pozrieť na Youtube.

Veríme, že tento projekt bol štartovým blokom pre pozitívne zmeny v slovenskom zdravotníctve v nasledujúcom volebnom období!

 

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards