Tlačová konferencia Správni kandidáti

Richard Ďurana z INESS sa dňa 25. novembra 2014 zúčastnil na tlačovej konferencii k vyhodnoteniu predvolebnej fázy iniciatívy Správni kandidáti, ktorú zorganizoval SGI a na ktorej sa zúčastnili aj ďalšie partnerské organizácie.

Tlačová konferencia Správni kandidáti

960 kandidátov v novembrových komunálnych voľbách sa stalo správnymi kandidátmi, t.z. zaviazali sa presadzovať opatrenia na vytvorenie efektívnych a otvorených samospráv.

38 % z nich získalo od voličov poslanecký mandát, štyria z nich sa stali primátormi krajských miest.
INESS prispel k iniciatíve v oblasti informovania o hospodárení samosprávy nástrojom, pomocou ktorého sa dá jednoducho pripraviť bloček Účet za služby obce/mesta. Tento bloček je jednoduchý a zrozumiteľný nástroj, ako komunikovať zložitý a pre bežného človeka neprehľadný rozpočet.

Počas nasledujúcich 12 mesiacov budú zvolení správni kandidáti pod drobnohľadom odborníkov dohliadajúcich na dodržiavanie záväzkov, ku ktorým sa zaviazali.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards