Bieloruskí aktivisti v INESS

Na pozvanie SFPA nás v INESS v stredu 13.10.2021 navštívili dvaja predstavitelia bieloruskej opozície. Ich hlavným zameraním je príprava ekonomických reforiem v krajine, stretnutie sa preto zameriavalo na zhodnotenie doterajších reforiem na Slovensku.

Bieloruskí aktivisti v INESS

Pripomenuli sme si aj bieloruskú verziu Ceny štátu, ktorú INESS pomáhal implementovať pred niekoľkými rokmi a ktorá dodnes v krajine funguje. Zároveň sme ich obdarovali relevantnými výtlačkami zbierky 4Liberty Review, do ktorých pravidelne prispievame.

Obaja bieloruskí hostia sú aktuálne v emigrácii. Viacero ich priateľov a známych je uväznených v bieloruských žalároch. Boli nám pripomenutím toho, ako krehká môže byť sloboda a ako ťažké je si ju vybojovať nazad...

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards