INESS

Institute of Economic and Social Studies

skeng facebook twitter rss youtube

Môj dar:

Ďakujeme.sk
Market Finesse
Objednať Market Finesse
Cena Nadacie Orange za rok 2014banner-3banner-1banner-2

Blog

INESS sa v celosvetovej konkurencii podarilo získať grant od amerického Atlasu

INESS, 16.04.2009 06:58 , zaradenie Blog
Atlas Economic Research Foundation oznámil piatich nových príjemcov grantov Dorian & Antony Fisher Venture Grants, programu na pomoc najperspektívnejších mladých think-tankov na svete. Jeden z nich je aj INESS.

Každý z piatich inštitútov môže obdržať sumu až do výšky 100 000 dolárov v priebehu nasledujúcich 3 rokov. Počas tohto obdobia však musia byť s Atlas v úzkom kontakte. Bude im pomáhať pri rozvíjaní plánov a monitorovať ich výstupy. Grant pre týchto päť inštitútov, vybraných spomedzi 100 žiadateľov považuje Atlas Economic Research Foundation za investíciu do budúcnosti slobody.

Na získanie plného grantu musia tieto organizácie spolupracovať s Atlasom na svojich zámeroch, dosahovaní určitých stanovených míľnikov. Podmienkou obdržania prostriedkov je aj schopnosť samostatného zabezpečenia zodpovedajúceho ekvivalentu zdrojov (ide o tzv. matching grant). Prostredníctvom programu the Fisher Venture Grants sa donori Atlasu výrazne podieľajú na financovaní sľubných organizácií, ktoré môžu mať výrazný vplyv na smerovanie slobody v rôznych častiach sveta.

Jedným z vybratých inštitútov je aj INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz, ktorý Atlas zaujal využívaním inovatívnych prístupov na zastavenie rozpínajúceho sa štátu, či spustenie portálu Cena štátu, ktorý informovaním o fungovaní verejných financií vytvára tlak na racionalizáciu verejných výdavkov.

V roku 2009 získali Fischer venture granty okrem INESS aj Center for Political Studies (CEPOS) z Dánska, Instituto Juan De Mariana (IJM) zo Španielska, Samriddhi (Prosperity Foundation) z Nepálu a Show-Me Institute z Missouri, USA.

Atlas Economic Research Foundation bol založený v roku 1981. Sídli vo Washingtone D.C. a jej cieľom je rozvíjať a utužovať medzinárodnú sieť nezávislých think-tankov. Atlas nevyhľadáva, ani neprijíma štátne financovanie. Jeho granty a programy sú financované výhradne prostredníctvom dobrovoľných príspevkov od súkromných osôb a organizácii zdieľajúcich vieru Atlasu v princípy slobodnej spoločnosti.

Tlačovú správu v anglickom jazyku si môžete prečítať tu.

Leták Atlasu „Investujeme do budúcnosti slobody“ si môžete pozrieť tu.

  pošli na vybrali.sme.sk  Delicious  digg  Linkuj  twitter