INESS

Institute of Economic and Social Studies

skeng facebook twitter rss youtube

Môj dar:

Ďakujeme.sk
Market Finesse
Objednať Market Finesse
Cena Nadacie Orange za rok 2014banner-3banner-1banner-2

Blog

Ekonomické reči 3: všetko o peniazoch

INESS, 04.05.2017 02:41 , zaradenie Blog

3. mája 2017 organizoval INESS už v poradí tretie Ekonomické reči. Tentokrát bol rečníkom Juraj Karpiš z INESS, autor ekonomického bestselleru Zlé peniaze.

Podujatie otvoril Juraj Karpiš krátkym vstupom do problematiky, v ktorom hovoril o snahe obmezenia hotovostných platieb zo strany európskych politikov, a možných hrozbách takejto politiky. Uviedol niekoľko príkladov zo sveta, kedy obmedzenie držby hotovosti v mene ochrany pred terorizmom spôsobilo skôr problémy, ako poskytlo riešenia.

Po krátkom úvode začala diskusia s publikom, ktoré malo možnosť pýtať sa na rôzne otázky k téme peňazí, finačného systému či monetárnej politiky. Po oficiálnej časti podujatia pokračovala diskusia v užšom kruhu.

Tretích Ekonomických rečí sa zúčastnilo vyše 70 poslucháčov rôznych vekových kategórií a profesií. INESS založil pre účastníkov tiež facebookovú skupinu, v ktorej sa môžu dozvedieť vždy čerstvé informácie o pripravovaných podujatiach, či získať tipy na zaujímavé články či podcasty. Pridajte sa aj vy!

Ekonomické reči sú pravidelné diskusné večery venované najmä mladým ľuďom, ktorí majú záujem o aktuálne dianie. Každý mesiac - iná ekonomická téma, iný rečník a debata v neformálnej atmosfére.

 

  pošli na vybrali.sme.sk  Delicious  digg  Linkuj  twitter