EDITOR'S PICK

Konkurent fiat peňazí

Ak odhrnieme záves ošiaľu z rastu ceny, kryptomeny nám ukážu fascinujúci moment v dejinách peňazí.
Zreťazené bloky

Zreťazené bloky

Ak niektorá korporácia ešte neohlásila prípravu vlastnej blockchain technológie, bude čoskoro za spiatočníckeho čudáka. Vymyslieť blockchain je jedna vec, aplikovať však druhá.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Stredoškoláci, zapojte sa do Ekonomickej olympiády!
Projekty

Stredoškoláci, zapojte sa do Ekonomickej olympiády!

Ak ste učiteľom na strednej škole, nenechajte si túto príležitosť ujsť a dajte aj Vašim študentom šancu zapojiť sa do Ekonomickej olympiády. Veríme, že skryté talenty sa nájdu aj medzi Vašimi študentmi!

Stredoškoláci, neváhajte a zapojte sa do olympiády, otestujte svoje znalosti z ekonómie a financií, a vyhrajte skvelé ceny! Hľadáme študentov s otvorenou mysľou, ktorí radi súťažia a učia sa nové veci.

Hospodárska politika ide cez emócie

Hospodárska politika ide cez emócie

Populizmus dostáva v posledných rokoch krídla. Toto konštatovanie je dnes už tak otrepané, ako vtipy o blondínkach. V diskusiách sa však často populizmus zamieňa s nacionalizmom, ľavicou, pravicou, fašizmom, boľševizmom... V skutočnosti je však primárne o používaní emócií, ideologický kabát si môže navliecť podľa ľubovôle a pokojne ho priebežne obmieňať.

Únia stavila na batérie

Únia stavila na batérie

Euroúradníci sú nešťastní, že sa v Európe – na rozdiel od USA a Číny – nevyrábajú batérie. Riešenie? Hoďme na to peniaze daňovníkov. EÚ chce vytvoriť konzorcium výrobcov batérií po vzore Airbusu, ktoré by konkurovalo americkým a čínskym investorom. Na podporu tohto projektu je pripravených 2,2 miliardy eur.

Vedeli ste?

Domácnosti zaplatia zhruba 80% daní štátu, pretože platia spotrebné dane a DPH ako spotrebitelia a dane a odvody ako pracujúci.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards